آموزش

روش خانگی از بین بردن لکه زنگ از روی لباس

از بین بردن لکه های رنگ قرمز مایل به قهوه ای از دستگاه ها و به ویژه از لباس ها، یک کار خسته کننده است.در بعضی موارد، مردم تمایل دارند لکه ها را با پاک کننده های ساینده ای و پد های پشمی فولادی پاک کنند، اما فایده ای ندارد این روش های تهاجمی تمیز کنندگی، برعکس، خسته کننده تر هستند تا اینکه سودمند باشند بنابراین، کلید خلاص شدن از شر این لکه های زشت و زننده در استفاده از روش های مناسب و عناصری برای تمیز کردن است. اساسا، زنگ زدگی یک ترکیب معمولی به نام اکسید آهن است و وقتی آهن با اکسیژن ترکیب می شود، شکل می گیرد از این رو، اکثر اشیاء فلزی به خصوص آهن و فولاد (آلیاژ آهن) مستعد به زنگ زدن هستند، به خصوص آنهایی که در معرض هوا و آب می باشند.

تمیز کردن لکه زنگ زدگی

این اتفاق معمولا به دلیل فرایند الکتروشیمیایی خوردگی اتفاق می افتد ؛ علاوه بر این، عواملی مانند قرار گرفتن در معرض آب سخت، آب دریا و آب نمک باعث افزایش سرعت زنگ زدگی می شود. در این بخش از چند پیشنهاد برای خلاص شدن یا بهتر بگوییم رفع و تمیز کردن لکه زنگ زدگی را آورده ایم که با استفاده از این روش ها می توانید لکه های زرد رنگ زنگ زدگی را از روی لباس و لوازم پاک کنید.

تمیز کردن لکه های زنگ زدگی از لباس

از بین بردن لکه های زنگ زدگی از لباس بسیار دشوار است زیرا آنها به راحتی در آب حل نمی شوند علاوه بر این، ذرات زنگ زدگی نیز تمایل دارند تا بر روی الیاف طبیعی بمانند با این وجود، می توانید از آب لیمو و محلول نمکی برای از بین بردن این مشکل استفاده کنید. شما فقط نیاز به اشباع زنگ زدگی در آب لیمو تازه دارید و آب نمک را روی آن بمالید و حداقل یک ساعت و نیم اجازه دهید محلول روی محل بماند و سپس با یک حوله سفید تمیز آن را تمیز کنید. اگر لکه هنوز هم وجود دارد، لباسی را که در محلول لیمو و نمک قرار داشت را در نور مستقیم خورشید قرار دهید و نیم ساعت تا یک ساعت بماند ؛ در نهایت، لباس را با دست یا ماشین لباسشویی بشورید.

برای لکه های کم، شما می توانید از محلولی تهیه شده با دو لیتر آب گرم و شش قاشق چای خوری تارتار استفاده کنید و اجازه دهید این محلول برای چند ساعت در لباستان خیس بخورد.یک محلول با چهار فنجان آب و دو قاشق چای خوری آمونیاک نیز در این رابطه مفید است علاوه بر این، می توانید از پاک کننده های ضد زنگ مطمئن استفاده کنید. با این حال، هنگامی که با لکه های زنگ زدگی روی پارچه های ظریف مانند ابریشم، پشم، ترایکتات و غیره روبرو می شوید، بهتر است پارچه را با پاک کننده های حرفه ای تمیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.